Úvod » Flobertky-Flobertové zbrane » Pušky 6mm ME Flobert » Flobert samopal PM 63 RAK kal. 6 mm


        

Flobert samopal PM 63 RAK kal. 6 mm

Nie je skladom

 

Vaša cena bez DPH : 404,17 EUR
Vaša cena s DPH (20 %):
485,00 EUR

Kompletné špecifikácie

Parametre:a


Farba:čierna
Kaliber:6 mm
Typ:samopal flobert
Počet rán:12/ 25
Veľkosť zbrane:stredne veľká
Hmotnosť:1.6 kg
Dĺžka hlavne:152 mm
Celková dĺžka:333/ 583 mm
Pažba:kov, sklopná
Mieridlá nastaviteľné:ÁnoPopis tovaru:

Tlaková skúška, certifikát. Voľný predaj nad 18 rokov. Má skúšky a certifikát o novom kusovom overení zbraní potvrdzujúcom zmenu druhu zbrane z jej originálnej verzie na flobert zbraň, ktorá nesie označenie Flobert 7,5 J na jej kovovej časti, pôvodne poloautomatická, ale po úprave na jej flobert verziu nemá samonabíjaciu funkciu.

V druhej polovici 50. rokov bol v poľských ozbrojených silách nedostatok malých zbraní určených pre špeciálne zásahové zložky. Malo ísť o čo najmenšiu zbraň, ktorá by vedela nahradiť samočinnú zbraň. Pretože nebola na trhu žiadna podobná verzia, nakúpilo poľské ministerstvo veľké množstvo československých samopalov vz. 26. Armáda sa nakoniec rozhodla objednať vývoj malého samopalu na 9 mm Makarov. Vývoj prebiehal na Varšavskej polytechnike. Vývoj bol ukončený v roku 1963, pričom počas celého vývoja sa používal názov RAK „Ręczny Automat Komandosów“. Výroba bola začatá v roku 1964 a samopalu bol pridelený názov PM63. Samopal má otvorené mieridlá s nastavením na 75-150 m, ale efektívny dostrel sa pohybuje okolo 75 m. Zásobník je dvojradový, 15 a 25 ranový. Zbraň nemá prepínanie dávkovania streľby. Zbraň bola použitá pri obsadení Iránskej ambasády teroristami v Londýne v roku 1980.

Systém úpravy na flobert verziu:

Do pôvodnej hlavne je nalisovaná hlaveň v kalibri 6 mm (.22), ktorá je proti vybratiu zabezpečená nerozoberateľným spojom - zvarom. Flobertkový náboj (6 mm F ME/.22 F) sa vkladá do redukcie v tvare nábojnice pôvodného kalibru, za flobertkový náboj sa do redukcie vloží prevodník stredového zápalu na okrajový. Spúšťový a bicí mechanizmus je pôvodný, nezmenený. Zbraň je po úprave na verziu flobert jednoranová. Redukcia s flobertkovým nábojom (6 mm F ME/.22 F) sa vkladá po jednom kuse priamo do hlavne (nábojovej komory).Obsah balenia:Samopal PM 63 RAK flobert
Návod na použitie
Záručný list
Certifikát o kusovom overení
Redukcia náboja: 5 ks

YjlkM