Úvod » Flobertky-Flobertové zbrane » Pušky 6mm ME Flobert » Flobertka samopal ČZ-58 SubCompact so sklápacou pažbou kal. 6 mm


        

Flobertka samopal ČZ-58 SubCompact so sklápacou pažbou kal. 6 mm

Nie je skladom

 

Vaša cena bez DPH : 477,50 EUR
Vaša cena s DPH (20 %):
573,00 EUR

Kompletné špecifikácie

Parametre:a


Farba:čierna
Kaliber:6 mm Flobert
Typ:samopal flobert
Počet rán:30
Veľkosť zbrane:veľká
Hmotnosť:2.9 kg
Celková dĺžka:645 mm
Pažba:kovová, sklopná
Mieridlá nastaviteľné:ÁnoPopis tovaru:

Tlaková skúška, certifikát. Voľný predaj nad 18 rokov. Má skúšky a certifikát o novom kusovom overení zbraní potvrdzujúcom zmenu druhu zbrane z jej originálnej verzie na flobert zbraň, ktorá nesie označenie Flobert 7,5 J na jej kovovej časti, pôvodne poloautomatická, ale po úprave na jej flobert verziu nemá samonabíjaciu funkciu.

Veľmi obľúbená skrátená verzia zbrane !

Legendárna zbraň československej armády CZ VZ 58 sa stala pojmom nielen u nás, ale aj vo svete. Táto útočná puška (nesprávne nazývaná ako samopal) je známa svojou vysokou spoľahlivosťou, odolnosťou voči vonkajším vplyvom a veľmi dobrou kvalitou vypracovania. Zbraň funguje kedykoľvek, neprekáža jej voda, blato, piesok a ani zima. Kvalitný strelec ňou dosiahne presný zásah na 400 m, pri streľbe na skupinové ciele sa dosahujú veľmi uspokojivé výsledky na vzdialenosť až 800 m. Útočná puška CZ VZ 58 bola v armáde primárne určená na ničenie živej sily nepriateľa. A to paľbou, bodákom alebo pažbou. Okrem toho mohla byť použitá aj na ničenie nepancierovanej techniky nepriateľa, nízko letiacich vrtuľníkov a lietadiel, prípadne padajúcich výsadkárov.

Napriek tomu, že zbraň používa systém a konštrukciu starú viac ako 40 rokov, stále je uznávaná ako výkonná a spoľahlivá zbraň. V roku zavedenia bola skutočne prelomová a svojou kvalitou podľa názoru viacerých odborníkov predstihne sovietske AK-47, ale aj mnohé dnešné súčasné západné konštrucie.

Systém úpravy na flobert verziu:

Do pôvodnej hlavne je nalisovaná hlaveň v kalibri 6 mm (.22), ktorá je proti vybratiu zabezpečená nerozoberateľným spojom - zvarom. Flobertkový náboj (6 mm F ME/.22 F) sa vkladá do redukcie v tvare nábojnice pôvodného kalibru, za flobertkový náboj sa do redukcie vloží prevodník stredového zápalu na okrajový. Spúšťový a bicí mechanizmus je pôvodný, nezmenený. Zbraň je po úprave na verziu flobert jednoranová. Redukcia s flobertkovým nábojom (6 mm F ME/.22 F) sa vkladá po jednom kuse priamo do hlavne (nábojovej komory).Obsah balenia:Samopal ČZ-58 SubCompact flobert
Zásobník, 1 ks
Certifikát o kusovom overení
Redukcia náboja: 5 ks


Njc0MD