Úvod » Plynové zbrane-Plynové pištole » Cuno Melcher » Plynová pištoľ Cuno Melcher P08 čierna, kal.9mm


        

Plynová pištoľ Cuno Melcher P08 čierna, kal.9mm

Nie je skladom

 

Vaša cena :
203,00 EUR

Kompletné špecifikácie

Parametre:aKaliber: 9mm P.A.K
Kapacita zásobníka: 4
Výška:143 mm
Dĺžka: 220mm
Šírka: 35 mm
Hmotnosť: 900 g
Popis tovaru:


Kópia populárnej nemeckej pištole z II. svetovej vojny P08 Parrabellum. Kapacita 4 náboje.
S pomocou nadstavca je možné strieľať rakety a iné pyrotechnické výrobky. Zbraň má celokovovú konštrukciu. Pištoľ má originálny dizajn, je vysoko kvalitne spracovaná.
Ide o jedinečnú repliku tejto vojenskej zbrane, samozrejmosťou je kvalitná nemecká výroba. Vyznačuje sa vysokou spoľahlivosťou aj napriek zložitému nabíjaciemu systému.

Pri použití pre sebaobranu je reálna účinnosť plynových či korenistých nábojov na vzdialenosť do 4 m.

Originál Luger P.08 je jedna z najznámejších pištolí sveta. V Európe je známejšia pod názvom Parabellum - "Parabella". Originál Pištoľ bola vyvinutá George Luger-om z jednej z prvých komerčne úspešných samonabíjacích zbraní - pištole C93 vynálezca Huga Borchardt, ktorý sa inšpiroval systémom guľometu Maxim. Pištoľ Luger si v roku 1898 nechal patentovať Georg Luger. Od roku 1900 ju začala v Nemecku vyrábať továreň Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen-und Munitionsfabriken (DWM).
Pištoľ bola zvyčajne veľmi dobre spracovaná, vo svojej dobe sa jednalo o jednu z najspoľahlivejších samonabíjacích zbraní. Hlavnou nevýhodou bola pomerne vysoká výrobná náročnosť, nevhodná u služobnej zbrane. Pištoľ bola vyrábaná v mnohých variantoch. Pištoľ je všeobecne známa najmä ako "pénulaosmička", "nulaosma". Teda P08. V skutočnosti toto populárne označenie platí iba pre jej variantu tak, ako bola oficiálne prijatá do výzbroje Reichswehru pred WWI. To znamená pištoľ Luger s hlavňou o dĺžke 98mm, ráže 9mm Luger, bez automatickej dlaňovej poistky a s výstupkom pre pripevnenie nadstavbových pažieb.Obsah balenia:Plynová pištoľ Cuno Melcher P08 čierna
Plastový kufrík
Návod
Záručný list


YzQwYTg1M