Úvod » Zbrane na CO2 » Sig Sauer » Vzduchová pištoľ Sig Sauer X-Five silver


        

Vzduchová pištoľ Sig Sauer X-Five silver

Nie je skladom

 

Vaša cena bez DPH : 132,50 EUR
Vaša cena s DPH (20 %):
159,00 EUR

Kompletné špecifikácie

Popis:c

Vzduchová pištoľ Sig Sauer X-Five silver

Strieborné prevedení pištole Sig Sauer X Five, vzduchové pištole kalibru 4,5 mm s pohonom CO2, kapacita zásobníka 20 diaboliek, Blowback systém, autentická replika.

Značka Sig Sauer je vo svete palných zbraní veľký pojem. Teraz sa začína zaoberať aj vzduchovkami a keďže chcú aj od týchto zbraní vysokú kvalitu, nechávajú je vyrábať v Japonsku. Už na prvý pohľad je jasné, že tu boli použité kvalitné materiály pri výrobe. V prípade kovového závere tak kovového rámu zbrane. Áno, jedná sa o full metal konštrukciu.

Oceľová drážkovaná hlaveň modelu Sig Sauer X-Five zaisťuje rotáciu a presnosť pre olovené strelivo typu diabolo, ktorého je vďaka zaujímavo riešenému páskovému zásobníku 20ks. Zásobník na strelivo možno dokúpiť navyše aj samostatne.

Bombička CO2 12g, ktorá zaisťuje chod zbrane sa vkladá priamo do zbrane pod zadnú krytku rukoväti, vďaka tomu vyzerá všetko reálne pretože nikde netrčí skrutka na dotiahnutie bombičky.

Princíp systému CO2 je veľmi jednoduchý. Bombička sa vloží do zbrane a mechanickým uzavretím sa napichne na tŕň. Po stlačení spúšte narazí kohút na úderník ventilu a ventil sa otvorí. Tadiaľ začína prúdiť plynné CO2 z bombičky.

Spúšťový mechanizmus pištole Sig Sauer XFive má konštrukčné riešenie typu Double Action Only, inak to ani v prípade pásového zásobníku na diabolo nejde. Spúšť zaisťuje posun streliva, natiahnutie zbrane a potom samozrejme samotný výstrel.

Počas streľby umocňuje zážitok BlowBack systém, ktorý zaisťuje pohyb záveru po výstrele zo zbrane, ako tomu je u palných zbraní. S pohybom záveru je spojený aj spätný ráz pištole čo je na úkor presnosti, ale realistickosť to rozhodne vynahradí.

Vzduchová pištoľ SigSauer X Five je vybavená poistkou proti náhodnému výstrelu, umiestnenou rovnako ako na origináli v zadnej časti v podobe prepínača dopredu, dozadu.

Muška pištole je pevná a hľadí plne nastaviteľné stranovo, aj výškovo.

Pohon, strelivo, príslušenstvo a prostriedky na údržbu vzduchovej pištole Sig Sauer X-Five nájdete nižšie pod týmto popisom v sekcii doplnkového tovaru.

 

Parametre

Systém pohonu CO2
Kaliber 4,5 mm / .177
Typ streliva olovené diabolo
Typ hlavne drážkovaná
Režim strelby semi-auto
Blowback áno
Typ spúšte Double Action
Poistka proti výstrelu áno
Montážna lišta 22 mm
Farba strieborná
Kapacita zásobníka [ks] 20
Úsťová rýchlosť [m/s] 130
Dlžka hlavne [mm] 115
Celková dlžka [mm] 220
Hmotnosť [g] 1225

Obsah balenia

  • Sig Sauer X-Five silver
  • Zásobník Sig Sauer X Five
  • Návod so záručným listom
  • Kartónova krabica

 

NDA4O