---

Tento e-shop je certifikovaný

TOVAR V AKCII

Bežná cena 159,90 EUR
Vaša cena 149,90 EUR
Skladom
Vaša cena 199,90 EUR
Skladom
Bežná cena 179,90 EUR
Vaša cena 169,90 EUR
Skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

Bežná cena 159,90 EUR
Vaša cena 149,90 EUR
Skladom
Vaša cena 239,90 EUR
Skladom
Vaša cena 239,90 EUR
Skladom

KONTAKTY

FirMax s.r.o. www.Pistole.sk
predajňa:Hviezdoslavova 177
027 43 Nižná na Orave
tel: 0903450482
fax: +421 435382100
pistole(a)pistole.sk
tel: 043/2388880 - 81
Kód pre vrátenie zásielky: 91775435

» Ako vybrať...
Ako vybrať zbraň

Ako vybrať vzduchovku? Je to jednoduché!

Máte pocit, že výber vzduchovky je príliš komplikovaný? Žiadny strach, stačí poznať niekoľko základných parametrov a ideálnu vzduchovku na vaše použitie si vyberiete bez akýchkoľvek ťažkostí!

Prvým aspektom, ktorý by ste mali pri výbere vzduchovky zvážiť, je spôsob využitia, na ktorý vlastne vzduchovku potrebujete. Na trhu nájdete dva typy vzduchoviek – lacnejšie modely, ktoré sú vhodné na všestranné využitie a špecializované modely, ktoré sú navrhnuté špeciálne na určitý typ streľby. Najčastejšie sa jedná o vzduchovky určené na lov, či streľbu na terč. V prípade, že so vzduchovkami len začínate a chcete zbraň na hobby strieľanie, nešpecializovaná vzduchovka bude ideálnym riešením. Od typu vzduchovky následne závisia aj parametre. Všímať by ste si mali najmä nasledovné...

Dostrel

Jedným z najdôležitejších parametrov vzduchoviek je práve dostrel udávaný v metroch. Podľa dostrelu sa vzduchovky delia do troch kategórií – slabé, stredne silné, magnum a super-magnum. Super-magnum vzduchovky dosahujú dostrel až 75 metrov, naopak, dostrel slabých vzduchoviek je na úrovni menej ako 25 metrov. Pre väčšinu hobby používateľov postačia stredne silné vzduchovky s dostrelom okolo 35 metrov.

Konštrukcia

Na trhu sa stretnete s tromi najčastejšími konštrukciami vzduchoviek – pružinovými, plynovými a PCP vzduchovkami. Pružinové vzduchovky majú väčší spätný ráz a sú hlučnejšie, naopak, plynové a PCP vzduchovky potešia nižším hlukom a menšími rázmi.

Sila vzduchovky

Zákonom povolený limit je sila vzduchovky na úrovni 15J ,drvivá vačšina vzduchoviek z našej ponuky je na úrovni 15 J. Pri silnejších vzduchovkách už budete potrebovať zbrojný preukaz. Sila vzduchovky sa prejaví najmä na jej dostrele.

Kvalita a materiály

V neposlednom rade si pri výbere vzduchovky všímajte aj jej kvalitu a použité materiály. Dbajte najmä na kvalitu spúšte a silu potrebnú na jej stlačenie.

Kde vyberať kvalitné vzduchovky?

Hľadáte obchod, kde zoženiete kvalitné vzduchovky, ale aj iné typy zbraní, rôznych kategórií? Odporúčame obchod Pistole.sk. Tak neváhajte a vyberte si svoju vysnenú vzduchovku aj vy!

 

Chcete legálnu zbraň bez zbrojného preukazu? Vyskúšajte flobertky!

Ak sa v zbraniach veľmi nevyznáte, pojem flobertka vám pravdepodobne veľa nehovorí. Práve tento typ zbrane je však vhodným riešením v prípade, že chcete realistickú zbraň, no nemáte zbrojný preukaz.

Flobertky dostali svoj názov po francúzskom vynálezcovi Louisovi Flobertovi. Od klasických zbraní sa odlišujú technológiou použitou vo svojich útrobách. Na vystrelenie náboju totiž využívajú tzv. okrajový zápal. Flobertky sú stavané na strieľanie špeciálnych nábojov kalibru 4 a 6 milimetrov. Ich hlavnou výhodou je výrazná podobnosť s reálnymi zbraňami, predovšetkým revolvermi. Častokrát sú označované ako revolvery pre začiatočníkov, práve na flobertkách je totiž dobré trénovať pred zakúpením skutočného revolveru. Väčšina flobertiek je predávaných ako voľnopredajné zbrane. Do kategórie voľnopredajných zbraní sa radia v prípade, že energia strely v hlavni nepresiahne 7,5J.

Vlastná flobertka za dostupnú cenu

Výhodou flobertiek je aj jednoduchá konštrukcia, ktorá sa odráža na dostupnej cene. Flobertky môžu mať viacero podôb, najčastejšie sa však stretnete s kompaktnými podobami pripomínajúcimi revolvery. Hlavným aspektom, ktorý by ste si pri výbere mali všímať, je práve sila zbrane. Je dôležité, aby neprekročila spomínaných 7,5J a mohli ste ju tak legálne používať bez zbrojného preukazu. Dbajte aj na typ hlavne – flobertky s hlavňou s hladkým vývrtom sú menej presné ako modely s drážkovanou hlavňou. V každom prípade, keďže sa jedná predovšetkým o hobby a tréningové zbrane, vysoká presnosť u nich nezohráva až tak výraznú úlohu. Skôr sa teda zamerajte na kvalitu samotnej zbrane, aby vydržala čo najdlhšie slúžiť.

Kvalitné flobertky rôznych typov zoženiete za dostupné ceny v obchode Pistole.sk. Vlastnú, plne funkčnú zbraň, si dnes môže dopriať skutočne každý!

 

Plynové pištole – všestranné zbrane na tréning a ochranu

Možno by ste to nepovedali, no možnosti kúpy legálnej funkčnej zbrane bez zbrojného preukazu sú v dnešnej dobe skutočne široké. Jedným z najpopulárnejších riešení sú najmä plynové zbrane, predovšetkým pištole.

Plynové pištole zaujmú hneď na prvý pohľad svojím dizajnom a konštrukciou. Ten totiž vo výraznej miere pripomína skutočné pištole, laik dokonca častokrát nerozozná, či sa jedná o skutočnú alebo plynovú pištoľ. Mnohé plynové zbrane sú napodobneninami reálnych pištolí známych výrobcov. Avšak, nehovoríme tu o žiadnych lacných atrapách, ale plne funkčných pištoliach, ktoré využívajú špeciálne náboje a ich strelná sila je obmedzená, aby mohli byť voľne predajné, bez potreby zbrojného preukazu. Pri kúpe si všímajte, či zbraň patrí do kategórie D, teda do skupiny voľne predajných zbraní. Ako už napovedá ich názov, vzduchové pištole využívajú na vystrelenie nábojov stlačený plyn.

Široké možnosti využitia

Jednou z najzásadnejších výhod plynových zbraní je najmä široká využiteľnosť. Sú skvelým nástrojom na tréning pre začínajúcich strelcov, ktorí ešte nemajú zbrojný preukaz. Vďaka realistickým tvarom, rozmerom a ovládaniu pištole sa na nich jednoducho naučíte strieľať a tieto znalosti môžete následne využiť pri reálnych pištoliach. Spôsob využitia plynových pištolí závisí najmä od nábojov. Na tréning streľby využijete klasické náboje určené pre plynové pištole, avšak plynové zbrane môžete používať aj ako signalizačné zbrane, napríklad na štartoch pretekov. V takom prípade musíte využiť poplašné náboje.

Plynové zbrane je však možné použiť aj ako plnohodnotný obranný prostriedok, na trhu sú dostupné rôzne slzotvorné náboje určené pre plynové zbrane, vďaka ktorým môžete svoju zbraň použiť na efektívnu a legálnu sebaobranu.

Kvalitné plynové zbrane a príslušenstvo za dostupné ceny zoženiete v obchode Pistole.sk.

 

CO2 pištole – ideálne riešenie pre začínajúcich strelcov?

Fascinujú vás zbrane, no nemáte ešte zbrojný preukaz? Chcete si kúpiť svoju prvú pištoľ, ktorá bude plne legálna, no zároveň plne funkčná? Dostupným riešením sú práve CO2 pištole. Aké výhody prinášajú?

Ak sa zaujímate o zbrane, určite dobre viete, že možnosti zohnania legálnych funkčných zbraní sú skutočne široké. Začať môžete klasicky, napríklad tradičnými vzduchovkami. Zaujímavým riešením sú aj plynové zbrane, flobertky, či dokonca airsoftové zbrane. Potom je tu však možnosť v podobe CO2 pištolí. Ich hlavnou doménou je predovšetkým mimoriadne nízka cena, zároveň však dobré vlastnosti, ktoré poslúžia ako základ na efektívny tréning strieľania. Najlacnejšie CO2 pištole zoženiete už za niečo málo cez 40€, na opačnom konci spektra zas nájdete špičkové modely za viac ako 100€. Ak s pištoľami len začínate, bez zaváhania môžete voliť aj lacnejšie modely. Otázka však znie – sú skutočne tak dobré na tréning strieľania?

Pištole podobné originálom

Konštrukcia CO2 pištolí je veľmi podobná skutočným pištoliam. Dokonca, mnohé sú ich vernými napodobneninami. To prináša jednu zásadnú výhodu – v rukách totiž držíte fakticky reálnu zbraň. Pri tréningu sa tak skvele naučíte, ako s pištoľou dobre mieriť a manipulovať. Keď následne v budúcnosti získate zbrojný preukaz a manipulovať budete s reálnymi pištoľami, zistíte, že tréning na CO2 pištoliach sa skutočne vyplatil. Výhodou je nielen cena samotných pištolí, ale cena ich prevádzky. O strieľanie projektilov sa starajú CO2 bombičky, ktoré sú lacné a dajú sa jednoducho vymieňať. Ako strelivo sa zvyčajne využívajú oceľové broky, ktoré sú mimoriadne lacné a ľahko dostupné. So svojou zbraňou tak môžete pravidelne trénovať bez toho, aby vás finančne zruinovala.

Otázkou už len zostáva, kde kvalitné CO2 pištole za dostupné ceny zohnať. Náš tip je jednoznačný – obchod Pistole.sk. A efektívny tréning strieľania sa môže začať!

 

Ako vybrať airsoftovú zbraň?

Zapáčil sa vám airsoft a chcete sa mu začať pravidelne venovať? V prvom rade budete potrebovať dobrú airsoftovú zbraň. V tomto článku vám predstavíme 3 základné typy airsoftových zbraní a možnosti, ktoré ponúkajú.

Pri kúpe airsoftových zbraní je potrebné myslieť na to, v akom štádiu airsoftových schopností sa nachádzate. Ak len začínate, prípadne hráte len párkrát do roka, postačia vám aj lacnejšie zbrane. Naopak, ak už nejaké skúsenosti máte a hrávate pravidelnejšie, určite sa oplatí investícia do drahších zbraní, ktoré je následne možné ďalej upravovať a prispôsobovať. Airsoftové zbrane sa predávajú ako manuálne, plynové a elektrické. Aké sú medzi nimi rozdiely a ktorý typ bude najvhodnejší pre vás?

Manuálne airsoftové zbrane

Tie sú najlacnejším riešením, zoženiete ich už za ceny okolo 50€. Ako už napovedá ich názov, musíte pri nich vykonať určitú manuálnu prácu. Konkrétne, pri nabíjaní. O vystrelenie guličky sa stará pružina, zbraň teda nabíjate natiahnutím príslušnej časti, čím sa pružina natiahne a je pripravená vystreliť. Asi netreba zdôrazňovať, že tieto zbrane sú mimoriadne jednoduché a spoľahlivé. Menšou nevýhodou je však potreba manuálneho nabíjania, ktoré vás môže obrať o drahocenný čas.

Plynové airsoftové zbrane

Pokročilejším riešením sú plynové airsoftové zbrane, pri ktorých sa o vystrelenie guličky stará plyn, najčastejšie oxid uhličitý. Ten je natlakovaný v zásobníku a pripravený kedykoľvek vystreliť. Výhoda tohto riešenia je tak jasná – pri streľbe nemusíte nič nabíjať, stačí stlačiť spúšť. Samozrejme, plyn je potrebné v určitých intervaloch vymieňať.

Elektrické airsoftové zbrane

Najdrahším riešením sú práve elektrické airsoftové zbrane, ktorých ceny sa pohybujú v stovkách eur. Ich princíp fungovania je veľmi podobný manuálnym zbraniam, o natiahnutie pružiny sa akurát nestaráte vy, ale elektromotor. Elektrické airsoftové zbrane sú veľmi rýchle a výhodné, keďže nemusíte riešiť stlačený vzduch. Zbraň stačí len raz za čas nabiť.

Airsoftové zbrane rôznych typov a rozmerov zoženiete za dostupné ceny v obchode Pistole.sk. A hra plná akcie sa môže začať!

 

Obchodné, dopravné a priemyselné zrkadlá – bezpečnosť a praktickosť

Napriek modernej dobe, ktorá je plná rôznych kamier a elektronických pomocníkov, niekedy stále niet nad klasické riešenia. Napríklad, praktické zrkadlá, ktoré zaistia bezpečnosť v doprave, obchodoch a priemysle.

Človek nemôže mať oči všade. Niekedy je však potrebné, aby sme videli aj na miesta, kam s naším biologickým zrakom jednoducho nedovidíme. Tu prichádzajú na rad zrkadlá. Tie delíme na obchodné zrkadlá, dopravné zrkadlá a priemyselné zrkadlá. Na čo všetko ich môžete využívať?

Obchodné zrkadlá pre dokonalý prehľad

Obchodné zrkadlá sú vhodné do menších prevádzok s horším prehľadom o priestore. V parabolických zrkadlách rôznych tvarov a veľkostí vidí obsluha predajne prakticky každý kút predajne, čo pomáha zabraňovať krádežiam. Výhodou zrkadiel je konštantná funkčnosť a viditeľnosť z rôznych miest. Napríklad, ak by ste vo vašom obchode využívali kamery, ich obraz môže obsluha sledovať len na monitore pri pokladni. Zrkadlo je však možné sledovať z viacerých miest obchodu. Samozrejme, v porovnaní s kamerami sú zrkadlá neporovnateľne lacnejším riešením.

Bezpečnosť vďaka dopravným zrkadlám

Dokonalý prehľad o dianí v okolí je mimoriadne dôležitý aj v cestnej doprave. Sami sa určite hneď niekoľkokrát za deň stretávate s križovatkami a výjazdmi, kde jednoducho nevidíte, či z daného smeru ide iné vozidlo alebo nie. Takéto križovatky sú príčinou zbytočných kolíznych situácií. Riešenie je pritom tak jednoduché – stačí obyčajné lacné dopravné zrkadlo a problém je navždy vyriešený. Dopravné zrkadlá hrajú dôležitú úlohu aj vo firmách s väčšími skladmi a areálmi, kde sú prevádzkované vozidlá.

Aj do priemyslu

V priemysle môžu jednotlivé typy zrkadiel slúžiť na zlepšovanie prehľadu o funkčnosti zariadení, prípadne pri obsluhe vysokozdvižných vozíkov. Možnosti sú neobmedzené!

Ak hľadáte rozličné typy zrkadiel do obchodov, priemyslu či na cesty, odporúčame zavítať na web Pistole.sk, kde ich zoženiete za výhodné ceny.

OTljNGNlY